utorok 7. júla 2009

Dobré jedlo? No problem...


Hneď od začiatku môjho pobytu som zistil, že jedlo je tu chutné. Žiadne extra veci ako kraby alebo žaby na taniery nenájdete. Ide o skoro rovankú kuchyňu ako u nás doma. Raňajky mávame v dorme a sú parádne... syr, džem, maslo, čokoládová nátierka, saláma, olivy a k tomu dobrý chlebík, niečo ako sendvič. Je to síce chutné, no po dvoch týždňoch to chce zmenu :-) Takisto obedy a večere, na ktoré chodíme do luxusnej reštiky sú chutné... polievka, hranolky a mäso, ako zákusok je melón alebo pudingcon. Zaujímavé je, že vodu tu kupujú. Dá sa piť aj z vodovodu, v niektorých častiach krajiny však nie. Preto je voda v obchode lacná. Pre mňa špeciálmne je, že k jedlu dávajú biely jogurt. Asi to myslia ako niečo na zapitie, neviem.


Nedalo mi neochutnať tureckú zmrzlinu. Do kornútka ju nakladajú s veľkým štýlom veľkou kovovou tyčou z hlbokej nádoby. Po naporcovaní ju ponoria do horúcej čokolády, ktorá v momente stuhne. Zavŕšia to orieškami... Hotová mňamka!

Sladká klasika pre Turecko je Pismaniye, Helva... Je to všetko sladké ako r.. a v podstate je to stlačený cukor. Ide buď o kocky alebo formu ako cukrová vata. Balené je to do pekných škatúľ. Mám rád sladké, no toto už na mňa bolo skutočne moc :-)

3 komentáre:

  1. v tych dvoch plastikovych poharikoch je voda? u nas v takych kupis len vodku :D

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Ako tak pozerám na pociu obedu, tak to vyskúšame aj doma. Myslím čo do množstva. To by sme na tebe ušetrili. tata

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Super, ze oriesky a cokolada na zmrzke - a to davaju ku kazdej zadara? :-)

    OdpovedaťOdstrániť